Reklama
Alicja

Alicja

Czego trzeba, aby rolnicy byli „gotowi na Zielony Ład”?

11 grudnia 2019 r. Komisja Europejska przedstawiła „Europejski Zielony Ład” – plan zbudowania zrównoważonej gospodarki UE poprzez dostrzeżenie w wyzwaniach związanych z klimatem i środowiskiem naturalnym możliwości we wszystkich obszarach polityki oraz przeprowadzenie transformacji, która będzie sprawiedliwa i sprzyjająca włączeniu społecznemu.

Nielegalne wtargnięcia na teren gospodarstw rolnych

Rolnicy mają poczucie niezrozumienia i odrzucenia ich pracy przez społeczeństwo co jest artykułowane coraz większą ilością manifestacji rolników w krajach Unii Europejskiej. Coraz częstsze wtargnięcia na teren gospodarstw, rosnąca aktywność tzw. „ekoterorystów” powodują, że rolnicy czują się zaszczuwani a ich działalność produkcyjna jest coraz trudniejsza.  Jak w tym  zakresie rolników broni prawo w krajach UE?

Syngenta prezentuje Turbo Pak

Syngenta, jeden ze światowych liderów w produkcji środków ochrony roślin, z dumą prezentuje nowe kompletne rozwiązanie fungicydowe – Turbo Pak będący połączeniem dwóch niezawodnych produktów: Tern® 750 EC oraz Plexeo® 60 EC. W nadchodzącym sezonie firma stawia na skuteczną ochronę, która jest możliwa dzięki połączeniu dwóch substancji czynnych o dwóch różnych mechanizmach działania.  Chorób grzybowych mogących pojawić się wiosnąnie należy bagatelizować, a nowe rozwiązanie to gwarancja skuteczności, której szukają rolnicy.

Subskrybuj to źródło RSS
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /raportrolny2/templates/gk_news2/html/com_k2/templates/default/user.php on line 140
Banner 468 x 60 px