Reklama

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /raportrolny2/components/com_k2/models/item.php on line 763

ARiMR: jeszcze ok. 200 tys. rolników nie złożyło wniosku o dopłaty bezpośrednie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski do 31 maja 2019 r. Rolnicy, którzy złożą dokumenty po tym terminie muszą liczyć się z niższymi dopłatami.Decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności obszarowych z PROW 2014-2020 oraz płatności obszarowych (zalesieniowych) z PROW 2007-2013 za rok 2019 został przedłużony do 31 maja br.

 

W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Co roku o dopłaty ubiega się ponad 1,3 mln rolników. Do 15 maja złożyli oni ponad 925 tys. wniosków przez internet. Wraz z oświadczeniami do Agencji wpłynęło łącznie ponad 1,1 mln formularzy.   

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje, by ze składaniem wniosków za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus nie czekać do ostatniej chwili. Tylko rolnicy, którzy złożą dokumenty w terminie otrzymają dopłaty w pełnej wysokości. Po upływie podstawowego terminu składania wniosków rolnicy będą mogli składać je jeszcze przez 25 dni kalendarzowych, a więc do 25 czerwca. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia należne kwoty płatności zostaną pomniejszone o 1 proc.

 

Szczegółowe informacje o aplikacji eWniosekPlus wraz z filmami instruktażowymi znajdują się na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce „eWniosekPlus”. Czynna jest także infolinia – pod numerem 800 38 00 84 można uzyskać, np. informacje w przypadku problemów z zalogowaniem się do systemu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /raportrolny2/templates/gk_news2/html/com_k2/templates/default/item.php on line 176
Banner 468 x 60 px