Reklama

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /raportrolny2/components/com_k2/models/item.php on line 763

Pomorska Izba Rolnicza w sprawie odstrzału dzików

Wobec medialnego szumu, który narasta wokół działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Środowiska, zmierzających do zmniejszenia nadmiernej populacji dzików w Polsce, Pomorska Izba Rolnicza wyraża swoje pełne poparcie dla wspomnianych ministerstw, w zakresie tychże czynności.


Wyrażamy pogląd, że odstrzał dzików, choć nie jest jedyną drogą do zaprzestania rozprzestrzeniania się wirusa ASF w naszym kraju, to w naszej ocenie, jest jednak kluczową.
Stoimy na stanowisku, że dalsza ekspansja wirusa spowoduje pogorszanie i tak, tragicznej sytuacji producentów trzody chlewnej w Polsce.
Mamy świadomość, że przedsięwzięte działania są drastyczne, jednak jako reprezentanci rolników mamy obowiązek wspierać i chronić tą szczególną gałąź produkcji rolniczej, której finalny produkt, niemal każdy Polski Obywatel codziennie znajduje na swoim stole.
Prosimy zatem każdego o chwilę refleksji, zanim wyda osąd w tejże sprawie.
Wobec powyższego, apelujemy do wszystkich naszych koleżanek i kolegów – reprezentantów wszystkich Polskich Rolników – o wsparcie i wzmocnienie naszego głosu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /raportrolny2/templates/gk_news2/html/com_k2/templates/default/item.php on line 176
Banner 468 x 60 px