Reklama

35 najlepszych kobiet w rolnictwie stosujących innowacje

Piąta edycja nagród za innowacje dla rolniczek, przyznawanej przez Copa przy wsparciu prezydencji austriackiej, DG Agri a sponsorowanej przez AnimalhealthEurope zakończyła się w Brukseli. Wręczenie tej przyznawanej co dwa lata nagrody, które odbyło się w Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich.


Kobiety zarządzają obecnie 30% europejskich gospodarstw rolnych. Zaangażowanie kobiet w sektorze rolniczym owocuje innowacyjnymi projektami oraz przedsięwzięciami, które okazują się kluczowe dla dynamicznego rozwoju społeczności wiejskich. 35 projektów wypromowanych przez „Nagrodę za innowacje dla rolniczek 2018” jest dowodem tejże innowacyjności w całej UE. Odnosząc się do konkursu, Lotta Folkesson, przewodnicząca Komisji Kobiet COPA -COGECA, powiedziała: „Ta edycja była pełna ekscytujących i zróżnicowanych projektów, które w sposób ewidentny ukazują korzyści płynące ze wzmocnienia pozycji kobiet na obszarach wiejskich, w rolnictwie, gospodarce oraz w ogólnie pojętym społeczeństwie. To oczywiste, że rolnictwo potrzebuje więcej kobiet!”

Z 35 kwalifikujących się kandydatur, 5 najbardziej innowacyjnych zostało zaprezentowanych podczas ceremonii rozdania nagród, zorganizowanej pod patronatem Maurizia Reale oraz posła do PE Czesława Siekierskiego (przewodniczącego COMAGRI):
- Magdalena Węgiel (Polska) wygrała konkurs projektem z zakresu akwakultury, pt. „Pstrąg Ojcowski”, przywracającym hodowlę pstrąga potokowego w Ojcowskim Parku Narodowym.
- Sandra Quarantini (Włochy) otrzymała nagrodę za specjalne osiągnięcia za startupowy projekt „Colour Off” polegający na ekologicznej produkcji i procesie barwienia włókien naturalnych.
- „Łatwe pieczenie i gotowanie z Christiną” Christiny Bauer (Austria)
- „Marguer’Ice” Nienke Komaus (Francja)
- „Gospodarstwo terapeutyczne” Judy Kerkhofs-Roozen (Holandia)
W odniesieniu do nagrody, Wijnand de Bruijn, przewodniczący AnimalhealthEurope, powiedział: „Sponsorując tę nagrodę dajemy wyraz naszego wsparcia dla innowacyjnych metod obranych przez rolniczki w imię rolniczej dywersyfikacji.”Copa-Cogeca

Banner 468 x 60 px