Reklama

Unijna delegacja biznesowa odwiedziła targi SIAL China

Minął trzeci dzień Misji Wysokiego Szczebla Unijnego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phila Hogana w Chinach. Członkiem delegacji biznesowej towarzyszącej Komisarzowi Hoganowi jest również Dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska. Misja rozpoczęła się 14 maja 2018 r.

Uczestnicy Misji brali udział w międzynarodowych targach SIAL China w Shanghaju. Członkowie delegacji, na czele z Komisarzem Philem Hoganem odwiedzili wybrane stoiska europejskich producentów, w tym Wspólne Stoisko Polskiej Izby Mleka, zlokalizowane w hali mlecznej. Na stoisku PIM promują się polscy przetwórcy mleka m.in. Bartex, SM Mlekovita, SM Spomlek, Polish Dairy, OSM w Piątnicy oraz Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego.

Poza oficjalnymi spotkaniami odbyło się szereg spotkań B2B z udziałem Dyrektor PIM Agnieszki Maliszewskiej. Chińscy kontrahenci najczęściej wykazywali zainteresowanie mlekiem UHT, serami i masłem. Co ciekawe, podczas transakcji biznesowych, chiński partner preferuje wsparcie techniczne dla importowanych produktów np. w postaci materiałów marketingowych. Targi SIAL China to również doskonała okazja do rozmów
z przedstawicielami chińskich organizacji branży mleczarskiej.

W kolejnych dniach odbędą się wizyty w największych sieciach handlowych i zakładach produkcyjnych na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, a także mleczne śniadanie
z Komisarzem Hoganem. Zachęcamy do odwiedzania strony Polskiej Izby Mleka i śledzenia relacji z Misji na bieżąco.

W 2017 r. w Chinach odnotowano spadek importu mleko o 1,6%, jednak Chiny nadal są największym światowym importerem produktów mleczarskich. Na chińskim rynku coraz większe znaczenie będę miały następujące produkty mleczarskie: mleczko smakowe, ser topiony, kiełbaski serowe, ser typu Cheddar i Mozzarella, które są wykorzystywane do chińskich pierogów oraz przez przemysł piekarniczy. Coraz większe uznanie zyskują produkty typu premium.

Uczestnictwo przedstawiciela PIM w Misji Wysokiego Szczebla Komisarza Phila Hogana do Chin sfinansowane jest z Funduszu Promocji Mleka.


Polska Izba Mleka

8°C

Warszawa

Pochmurnie

Wilgotność: 93%

Wiatr: 9.66 km/h

  • 21 Paź 2018 12°C 5°C
  • 22 Paź 2018 12°C 5°C
Banner 468 x 60 px