Reklama

Polagra Food – nowe możliwości dla branży spożywczej w nowym terminie!

Za nami wrześniowe spotkanie branży spożywczej, czyli Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food. To były owocne cztery dni, które upłynęły pod znakiem biznesowych rozmów, prezentacji nowości i innowacyjnej żywności. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów przyszłoroczna edycja targów odbędzie się w nowym terminie i w formule, która w jeszcze większym stopniu będzie wspierała działania proeksportowe polskich przedsiębiorców.

  • 0

Czy OZE mają przyszłość w Polsce?

Odnawialne źródła energii (OZE) to szansa na wykorzystanie krajowych zasobów energetycznych przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Energetyka odnawialna w systemie rozproszonym może stanowić realną odpowiedzią na potrzeby, jakie stoją przed rynkiem energetycznym. Jednocześnie wyzwaniem pozostaje odpowiednia integracja odnawialnych źródeł z systemem elektroenergetycznym i zapewnienie jego bezpiecznej pracy.

Oznaczone pod

Zboże Smakuje i Inspiruje – trzecia edycja popularnej akcji edukacyjnej rozpoczęta!

Zboże Smakuje i Inspiruje! A jak bardzo? – będzie się można przekonać już wkrótce, dzięki kampanii informacyjno-promocyjnej „Rola pieczywa i przetworów zbożowych w codziennej diecie III  ”. Celem działań jest popularyzacja wiedzy na temat produktów i przetworów zbożowych oraz roli, jaką pełnią w prawidłowo zrównoważonej diecie. Rozpoczynające się w październiku aktywności, otwierają trzecią już edycję tego popularnego programu.

  • 0

Da się przewidzieć suszę?

Rozmowa o suszy w tym roku brzmi jak ponury żart, ale statystyczny co trzeci rok jest u nas posuszny. Ponieważ były dwa mokre, to statystycznie przyszły powinien być suchy. Dodatkowo, cała Europa południowa cierpi suszę od wielu lat, więc tegoroczny nadmiar wody powinniśmy potraktować po trochu jako zapas na najbliższych kilka sezonów.

  • 0

I edycja Agro Days. Dni Hodowcy 2017 za nami

W Warszawie odbyła się I edycja Agro Days. Dni Hodowcy 2017. Podczas wydarzenia odbyły się liczne warsztaty i konferencje, a swoją ofertę przedstawiło 76 firm branży hodowlanej z kraju i zagranicy. W spotkaniu wzięło udział ponad 3000 uczestników.

Przed zbiorem kukurydzy

Sezon wegetacyjny roku 2017 powoli zbliża się ku końcowi. Od samego początku charakteryzował się niestandardowym przebiegiem warunków pogodowych. Miały one zarówno negatywny, jak i pozytywny wpływ na wzrost i rozwój kukurydzy, a w konsekwencji na wykorzystanie potencjału plonotwórczego mieszańców.

  • 0

O podwójnej jakości na Szczycie Konsumenckim w Bratysławie

Podwójna jakość produktów i próba znalezienia rozwiązań, które pozwolą na zerwanie z praktyką dzielenia konsumentów na dwie kategorie − to główne zagadnienia Szczytu Konsumenckiego „The Equal Quality of Products for All” w Bratysławie.

  • 0
Subskrybuj to źródło RSS

11°C

Warszawa

Pochmurnie

Wilgotność: 91%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Paź 2017 15°C 11°C
  • 22 Paź 2017 12°C 8°C
Banner 468 x 60 px