Informacja o stosowaniu
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Reklama

KRIR w sprawie napływu produktów rolnych z Ukrainy

Realizując wniosek z VIII posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 20 czerwca 2017 r. Zarząd KRIR zwrócił się do ministra rolnictwa i rozwoju wsi w związku z problemem napływu produktów rolnych z Ukrainy.

  • 0

Dołącz do liderów branży mleczarskiej

Kondycja finansowa przedsiębiorstw przetwarzających mleko i produkujących sery z roku na rok jest coraz lepsza. Wpływ na to ma między innymi fakt, iż wartość sprzedaży jest znacznie wyższa od kosztów produkcji. W 2016 r. w porównaniu z rokiem 2015 w mleczarniach przetwarzających mleko i produkujących sery, zatrudniających co najmniej 10 osób, łączna wartość sprzedaży wzrosła o 2,7% do ponad 27,6 mld zł.

  • 0

Pomoc dla producentów świń

Do 11 lipca 2017 r. można składać wnioski o pomoc w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 8 czerwca 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny w Polsce (Dz. U. Poz. 1166).

Tagged under

KZPRiRB do Greenpeace'u w sprawie neonikotynoidów

Organizacje proekologiczne wywalczyły zakaz zapraw neonikotynoidowych, który dla wielu rolników będzie oznaczał poważny kłopot, a w praktyce odniesie skutek odwrotny do zamierzonego, bo zwiększy się ilość oprysków. Czy o to chodziło ekologom - pyta w liście otwartym prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, Juliusz Młodecki, do prezesa Greenpeace'u Roberta Cyglickiego.

  • 0

12 mln w puli preferencyjnych pożyczek na rozwój dla gmin i powiatów

Od 19 czerwca br. samorządy mogą ubiegać się o środki finansowe w ramach XXI edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. Preferencyjne pożyczki mogą zostać przeznaczone na budowę oraz modernizację: placówek oświatowych, sieci i stacji wodociągowych, zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, dróg gminnych oraz powiatowych, a także przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii. Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej prowadzi nabór wniosków do 12 lipca br.

  • 0

Jest szansa, by w gronie najważniejszych unijnych urzędników dyskutować o przyszłości mleczarstwa

Europejskie i światowe dyskusje o przyszłości rynku mleka i Wspólnej Polityce Rolnej z najważniejszymi unijnymi urzędnikami – komisarzem Philem Hoganem i dyrektorem gene­ralnym (DG AGRI) Jerzym Plewą, ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem, ministrami rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej, przedstawicielami rządów kilku krajów. XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej zapowiada się niezwykle interesująco.

  • 0

EPPO obradowała w Gdańsku

Tegoroczne posiedzenie Europejsko-Śródziemnomorskiej Organizacji Ochrony Roślin (EPPO) odbywa się w Gdańsku. Biorą w nim udział eksperci z 19 krajów członkowskich EPPO, przedstawiciel Komisji Europejskiej, a także obserwator z Ministerstwa Rolnictwa USA. Czterodniowym pracom Grupy przewodniczy Martin Ward - Dyrektor Generalny EPPO.

  • 0
Subscribe to this RSS feed

20°C

Warszawa

Pochmurnie

Wilgotność: 75%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 23 Cze 2017 23°C 16°C
  • 24 Cze 2017 22°C 15°C
Banner 468 x 60 px